W piątek 20 marca 2026r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami ubrani na zielono, wyposażeni w kolorowe wstążki i pompony oraz grzechotki udali się na wspólny spacer do parku i w najbliższej okolicy. Na początku grupy niesiona była Marzanna, a na końcu znajdował się transparent z napisem „Witaj Wiosno”, którym towarzyszyły wesołe okrzyki żegnające zimę i witające wiosnę.
Dbając o środowisko troszeczkę odbiegliśmy od tradycji palenia i topienia kukły, dlatego naszą Marzennę postanowiliśmy zostawić przy fosie w parku, żegnając słowami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa Panno, my Ciebie żegnamy, a wiosnę witamy”. I jak się okazało w tajemniczych okolicznościach zniknęła…Przedszkolaki natomiast dostrzegły pierwsze oznaki długo wyczekiwanej wiosny: ciepłe promienie słońca, pąki na drzewach i krzewach, kwiaty, młodą trawę, śpiew ptaków.
P.M.
