DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Włoszakowice

ul. Kurpińskiego 27, tel. 655252989
ul. Spokojna 4, tel. 655370056

Bukówiec Górny

ul. Powstańców Wielkopolskich,
tel. 65 5372380

Krzycko Wielkie

ul. Szkolna 12,
tel. 65 533-15-88

100-lecie Odzyskania Niepodległości

W naszym przedszkolu od 5 listopada rozpoczęliśmy działania dotyczące obchodów 100-lecia Niepodległości Polski. Celem działań był budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych.

W związku z tym z udziałem dzieci stworzyliśmy w przedszkolu kącik patriotyczny, który zawierał symbole narodowe, kodeks małego patrioty, wystawę prac plastycznych „Moja Ojczyzna”, oraz ciekawostki i fakty dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodsze dzieci przyswoiły Katechizm polskiego dziecka, a średniaki piosenkę Jesteśmy Polką i Polakiem. 8 listopada wybraliśmy się do Urzędu Gminy, aby obejrzeć wystawę prac plastycznych dotyczących Polski- naszej Ojczyzny. Uwieńczeniem obchodów było uroczyste spotkanie z zawodowym żołnierzem Panem Arturem (tatą Maksa), który opowiedział dzieciom o swojej pracy nawiązując do wydarzeń sprzed 123 lat. W tym dniu przedstawiciele grup wprowadzili flagę i o godz. 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy hymn. Na zakończenie dzieci otrzymały od naszego gościa pamiątkowe ordery oraz dyplomy małego patrioty. Natomiast po uroczystości dzieci zasiadły do słodkiego poczęstunku, którym były rogale marcińskie zakupione przez Radę Rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień był wyjątkowy i pozostał w pamięci naszych przedszkolaków.

P. Sobierajska

H. Nowaczyk

S. Zalisz