DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Włoszakowice

ul. Kurpińskiego 27, tel. 655252989
ul. Spokojna 4, tel. 655370056

Bukówiec Górny

ul. Powstańców Wielkopolskich,
tel. 65 5372380

Krzycko Wielkie

ul. Szkolna 12,
tel. 65 533-15-88

WYBRAĆ ZAWÓD - TRUDNA SPRAWA - DLA NAS JESZCZE TO ZABAWA

W ostatnim czasie Maluszki odwiedzały wiele ciekawych miejsc i poznawały interesujących ludzi wykonujących różne zawody. Celem tychże spotkań było wdrażanie do poszanowania pracy ludzi wybranych zawodów, poszerzenie zasobu słownictwa o nieznane dotąd wyrażenia związane z określonym zawodem, zaangażowanie rodziców do pokazu swoich umiejętności dzieciom oraz rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia.

17 maja dzieci odwiedziły Urząd Pocztowy we Włoszakowicach, gdzie wysłaliśmy listy  z pozdrowieniami dla chorych kolegów i koleżanek.
18 maja odwiedziliśmy salon fryzjerski Pani Marty Paczkowskiej „EM Styl Studio”.
19 maja odwiedziła nas mama Zosi Pani Natalia, która zapoznała nas z pracą krawcowej, zaprezentowała narzędzia niezbędne w swojej pracy i razem z dziećmi uszyła poduszkę dla lalek.
22 maja odbyło się spotkanie z mamą Dawida Panią Agatą, która zaprezentowała swoje umiejętności fryzjerskie, opowiedziała o swojej pracy a także wykonała dzieciom ciekawe fryzury.
25 maja odwiedziliśmy gospodarstwo Państwa Nowak, rodziców i dziadków Nikoli, gdzie zostaliśmy miło przyjęci. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska wielu zwierzątek, dzieci otrzymały także lody i soczki, co było najlepszym zwieńczeniem spotkania dla maluchów.
26 maja odwiedziliśmy Remizę strażacką OSP KSRG Włoszakowice, gdzie dzieci poznały zawód strażaka, miały możliwość wysłuchania wielu ciekawostek i zobaczenia z bliska wozów strażackich, wyposażenia i umundurowania strażaków niezbędnych podczas akcji ratowniczych.
29 maja odwiedziliśmy cukiernię „Szarlotka”, gdzie w jakże upalny dzień zjedliśmy lody i otrzymaliśmy soczki ufundowane przez rodziców Zosi Pani Moniki i Pana Mariusza Pytlik.
30 maja wybraliśmy się do szklarni i sklepu spożywczego rodziców Julki, Państwa Papież. Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom, jak rosną pomidory i ogórki, pokazała jak wyglądają takie plantacje w szklarniach, oprowadziła nas po sklepie. W ten upalny dzień zostaliśmy poczęstowani lodami od rodziców Julki oraz soczkami ufundowanymi przez Panią Kasię mamę Jakuba. Każdy z nas otrzymał pomidorka i ogórka, jako upominek z jakże interesującej wycieczki.


BYŁY TO BARDZO INTERESUJĄCE SPOTKANIA, DOSTARCZYŁY WIELU WRAŻEŃ I DOŚWIADCZEŃ MALUSZKOM. Z PEWNOŚCIĄ ODWIEDZIMY JESZCZE INNE CIEKAWE MIEJSCA. WSZYSTKIM RODZICOM I OSOBOM ZAANGAŻOWANYM W NASZE SPOTKANIA, ZA POŚWIĘCONY CZAS, POCZĘSTUNKI I MIŁĄ ATMOSFERĘ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.

Katarzyna Adamczewska