DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Włoszakowice

ul. Kurpińskiego 27, tel. 655252989
ul. Spokojna 4, tel. 655370056

Bukówiec Górny

ul. Powstańców Wielkopolskich,
tel. 65 5372380

Krzycko Wielkie

ul. Szkolna 12,
tel. 65 533-15-88

Angielski nie gryzie

 

W naszym Przedszkolu naukę języka angielskiego rozpoczynamy już w najmłodszych grupach wiekowych. Proces uczenia się przebiega w naturalny i niestresujący sposób - podczas gier i zabaw edukacyjnych oraz zwykłych, codziennych sytuacji. Dzięki temu dzieci przyswajają nowy język nie jako odrębny twór, ale jako część świata, który znają i który jest im bliski. Nauce towarzyszą zabawy ruchowe, plastyczne i muzyczne - ćwiczące spostrzegawczość, zdolności manualne i umiejętność kojarzenia. Dzieci uczą się wierszy, liczenia, stają się postaciami z bajek, wcielają się w różne role, ale przede wszystkim dobrze się bawią.

Na etapie przedszkolnym podstawowym celem nauczania języka angielskiego jest osłuchanie się dzieci z językiem. Przede wszystkim istotne jest to, aby w naturalny sposób poczuły się pewnie obcując z innym językiem niż ojczysty, a w szczególności zdobyły umiejętność śmiałego i swobodnego komunikowania się. Ważnym aspektem jest również to, by przedszkolaki uwrażliwiły się na język angielski w codziennym życiu, także poza zajęciami. Najlepszą formą i metodą pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym jest nauka przez zabawę, dlatego też, uczymy się poprzez piosenki, wierszyki, rymowanki, gry językowe, historyjki i bajki anglojęzyczne. Nie rezygnujemy z pomocy dydaktycznych jakimi są karty pracy. Są one niejako wstępem i przygotowaniem dziecka do nauki i pracy z książką w szkole.

Rodzice mają możliwość zapoznania się z przerabianym miesięcznym blokiem materiału: słownictwem, piosenkami i wierszykami, które są rozpisane i wywieszane na gazetkach. Zachęcam także do pracy z dzieckiem w domu, w celu utrwalenia poznanych struktur, co z pewnością zaprocentuje w dalszych etapach nauki języka angielskiego w szkole.

 

                                                                          Katarzyna Adamczewska