DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

ul. Szkolna 12,
tel. 65 533-15-88

Dzień Jabłka

Dnia 28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jabłka. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Celem naszych zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin. Dzieci chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor i smak jabłek Ponadto, wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy. Tego dnia przedszkolaki wykonały także piękne prace plastyczne, oczywiście z jabłkiem w roli głównej. Na zakończenie dnia dzieci wraz z nauczycielem przygotowywały pyszny sok jabłkowy.

Magdalena Urbaniak

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia, kropki ozdobiły stroje naszych przedszkolaków. Dzień ten  upłynął nam na rozwijających i ciekawych „kropkowych” zabawach. Powstały również prace plastyczne – kropkowe dzieła sztuki, które z dumą wykonało każde dziecko. Na zakończenie tego dnia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Magdalena  Urbaniak

Spektakl teatralny

Dnia 10 października odbył się w naszym przedszkolu spektakl teatralny pt. „ Przeprodziękuję” w

wykonaniu Pana Janusza Dodota. Bajka w zabawny sposób opowiada o podstawowych formach

grzecznościowych, dzieci poznają magiczne słowa – przepraszam, proszę, dziękuję , dzień dobry i

do widzenia. Podczas przedstawienia przedszkolaki były bardzo aktywne, odgrywały różne rolę

wybierając właściwe zachowanie.

Małe dzieci uczą się poprzez naśladowanie dorosłych - uczmy je więc witać się, kulturalnie jeść,

używać zwrotów grzecznościowych, właściwie zachowywać się zarówno w domu i w przedszkolu.

O używaniu zwrotów grzecznościowych trzeba dziecku cały czas przypominać, by nabrało

pewności, że są one ważne i potrzebne w życiu codziennym.

M. Kucharczyk

Wycieczka do warzywniaka

Zgodnie z realizowaną w miesiącu wrześniu tematyką „Dary jesieni”, dzieci omawiały temat warzyw i owoców. Dnia 27 września przedszkolaki korzystając z ładnej pogody wybrały się na spacer do warzywniaka. Przedszkolaki mogły obejrzeć warzywa i owoce oraz poznać pracę sprzedawcy. Dzieci wraz z nauczycielkami zakupiły jabłka dla wszystkich grup.  Na zakończenie dnia dzieci mogły skosztować tych pysznych owoców.

Magdalena Urbaniak

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 2 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania.

Z tej okazji udaliśmy się do Gminnej Biblioteki Publicznej we Włoszakowicach. Przedszkolaki

dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej

zachować. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach, a

szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci z

zaciekawieniem wysłuchały opowiadania czytanego przez Panią bibliotekarkę.

Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków

była to pierwsza wizyta wśród tylu książek, ale na pewno nie ostatnia.

M. Kucharczyk